Tutulma Avcıları tarafindan üç yıldır organize edilen Yıldızlara Safari projesinin 15’ncisi Bafa Gölü’nde antik uygarlık kalıntıları arasında düzenlendi.

Kubilay Akdemir‘in çekici anlatımı ve konuşan/ konuşturan fotoğraflarıyla, Elçin Elgin‘in kusursuz ve candan yaklasımlarıyla, yardımcıları Eda Güzel ve Buhara Demirkesen‘in bitmez enerjileriyle ve Agora Pansiyon‘un lezzetli ve zengin organik menüsüyle yıldızların altında keyifli saatler yaşandı.

Astronomi ve gökyüzü fotoğrafçılığı etkinliğin ana çalışma planını oluştururken katılımcıların mutluluğu hiç eksilmedi…Davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

ASTRONOMİ ve SANAT Bafa’da Buluştu

Klasik müzik eşliğinde kayan yıldızlar izlendi. Gökyüzünde Ay yoktu ama Beethoven’ın Ayışığı sonatı vardı.

Tutulma Avcıları Eclipse HuntersYıldızlara Safari 11-12 Ağustos Perseid Göktaşı Yağmuru ekinliğinin gökyüzü gözlemleri Bafa Gölü-İkiz Adalar’da yapılırken bir ilk yaşandı.

Kubilay Akdemir‘in ilerleyen saatlerde ada ortamında müzik düzenini kurduğu anda bir sürpriz çıkacağı belliydi. Buhara Demirkesen seçtiği klasik müzik eserlerini arka arkaya çalarak, parçalar arası uyumlu geçişleriyle “Perseid Göktaşı Yağmuru Senfonisi”ni unutulmaz hale getirdi.

O sessiz ortamda dinlediğimiz aryalarla yıldız ışıkları bir başka güzeldi.

Kubilay Akdemir‘in fotoğraf sanatı yeryüzündeki müziği gökyüzündeki ışıkla bütünleştirdi.inlediğimiz aryalarla yıldız ışıkları bir başka güzeldi.

Unutulmaz anlar için tekrar teşekkürler Kubilay, Elçin ve Buhara