10-13 OCAK 2019 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLEMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ
100 SAAT ASTRONOMİ ETKİNLİKLERİ İÇİN
İLGİLENEN TÜM KURUM, TOPLULUK, KULÜP, ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE ASTRONOMİ MERAKLILARININ DİKKATİNE

2019 yılı Uluslararası Astronomi Birliği (International Astronomical Union, IAU) kuruluşunun 100’ncü yılı (1919-2019) olması nedeniyle tüm dünyada 10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında “AYNI GÖKYÜZÜ ALTINDA” temalı “100 SAAT ASTRONOMİ” etkinlikleri organize etmektedir. Ülkemizde ise bu tarihlerde yapılacak etkinlikler TÜRK ASTRONOMİ DERNEĞİ (TAD)’ın desteği ve çatısı altında birleşmektedir. TAD, bu etkinliklerin tümü için IAU’nun ülkemiz irtibat noktasıdır.

Bu kapsamda seminerlerden söyleşilere, teleskoplarla gündüz ve gece gözlemlerinden gökyüzü fotoğraf çekimine, müzikli gösterilerden sergilere, atölye çalışmalarından oyunlara kadar ASTRONOMİ İÇERİKLİ düzenlenecek her türlü etkinlik aşağıda adresini verdiğim formlara doldurulmalıdır.

Bu formlar TAD tarafından IAU100 Türkiye sitesindeki etkinlik takvimine işlenecektir.

https://goo.gl/forms/NYvKG70YHdZmAual2

http://iau100.tad.org.tr

İlerleyen günlerde etkinlik düzenlemesini yapan kişi ve/veya kurumlara TAD tarafından bir “Teşekkür Belgesi” gönderilecektir. Ancak bu etkinlikleri düzenleyen kişiler veya kurumlar, etkinlik öncesinde yukarıdaki adreste verdiğim formlara etkinlik içeriklerini kısaca girerek TAD’a iletmelidirler.

Ayrıca hazırlanacak afişler veya sunumlarda ekteki görüntülerde verdiğim 3 adet IAU-TAD logoları mutlaka kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra kendi kurum logolarınızı da kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir